Nje bisede telefonike   Leave a comment

             Konsideroj se nje bisede nga telefoni, kur thjeshte po rrin ne hesapin tend pa marre pjese ne te, eshte  kurioziteti me solemn i jetes moderne .  Nderkohe qe dje po shkruaja nje artikull te thelle mbi nje subjekt  sublim filozofik, diçka e atille po ngjiste ne dhome.  Verej se gjithekush mund te shkruaj gjithemone me te miren kur dikush eshte duke folur  nepermjet nje telefoni diku afer. Po, gjerat nisen ne kete menyre.  Nje prej komeshinjeve te shtepise ( banesa qe bublike ) erdh’  brenda dhe me kerkoi te vihej ne komunikim me z Bagley te qytetit. Kam pare ne shume vende qe seksi gjithemone terhiqet kur therret vete zyren qendrore ne telefon. Une s’e di persene, por ato e bejne.  Pas te gjithave i rashe ziles dhe ky bisedim vazhdoi.   me tej <<<

 

Advertisements

Postuar nga 27 Mars, 2009 më Kol te perkthime.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: