vjeshte   Leave a comment

               Bente nje freski dhe fohte gati, persa ishte mengjes; dielli rastesisht ndriçonte ngrohte;- moti ishte i ndrueshem. Ne çast qielli ishte mbuluar me re te bardha, pastrohej pa nje pa dy, te ndriçonte, nje te kalter te bute, si nje sy i bukur, qe shfaqej pas reve te shperndara. Une qendroja duke veshtruar dhe degjuar. Gjethet feshferinin lehte mbi krye; tashme stina e atij viti kish’ mberritur…me tej<<<

Advertisements

Postuar nga 25 Shkurt, 2009 më Kol te perkthime.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: