Klloun   Leave a comment

              Arena. Dy shtylla mbajne lidhur disa metra tende, si dy strumullare-dy mullare. Gjindja kane zene vendet e tyre ne rrjeshta njeri siper tjetres. Presin… Ne prapaskene. Aktoret. Kllouni dhe suita e tij. Qeni, maçoku, lepuri, breshka etj. Ne tribunen e nderit ( nga e majta ne te djathte ) nje gjesend kaba, qe te ze deti, kur e sheh, e vete s’e di ç’eshte, karizmatiku i lales, bajat gjithesesi. Gjethi i fikut dhe morali, dordoleci dhe sorrat e nxena, erezat ne artin kulinar. Nje politikant, nje administrator, afarist, industrialist, ambjentalist, humanist, animalist, inspektor i habitatit, fallxheshe, nje kutadiuneseçe, nje noter ( ky duhet t’i dije te gjitha ), i veçuar paksa ne qosh nje minoritar. Dhe disa zonja tjera. Puthadore per ekselence, sahanelepires me nje fjale…me tej <<<

Advertisements

Postuar nga 16 Shkurt, 2009 më Kol te fiction.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: